pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 3514

[FOTO] Spływ badawczy wyruszył z Goczałkowic do Gdańska

Naukowcy Uniwersytetu Śląskiego wraz ze społecznikami fundacji Why Not wyruszyli w niedzielę z Goczałkowic-Zdroju na spływ badawczy. Kajakami dotrą do Gdańska. Sprawdzą czystość wody.

Spływ badawczy wyruszył z Goczałkowic do Gdańska - 18.07.2021 · fot. UM Pszczyna


W skład zespołu weszli biolodzy i hydrolodzy, którzy w swojej pracy wykorzystywać będą sonary, a także sondy wieloparametrowe do analiz chemicznych. W trakcie dwutygodniowej wyprawy od źródeł do ujścia uczestnicy spływu badawczego pobiorą szereg próbek do badań i będą mierzyć jakość wody.

- Celem wyprawy jest przyjrzenie się całej Wiśle i zebranie danych na temat jakości i ilości wód w całym jej przebiegu - poinformował dr hab. Andrzej Woźnica.

W niedzielę, 18 lipca - w dniu rozpoczęcia wyprawy z wyruszającymi podróżnikami spotkali się przedstawiciele władz samorządowych. Urząd Miejski reprezentowała zastępca burmistrza Barbara Sopot - Zembok.

Loading...

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.