• 4 lipca 2021
  • wyświetleń: 4191

[FOTO] Traithlonistka Paulina Klimas Mistrzynią Polski po raz drugi!

Paulina Klimas zdobyła w sobotę, 3 lipca na Mistrzostwach Polski w Triathlonie w Suszu złoty medal, pokonując początkową faworytkę zawodów - Roksanę Słupek. To już drugi tytuł Mistrzyni Polski dla pszczyńskiej triathlonistki, reprezentantki AZS AWF Katowice.

Paulina Klimas Mistrzynią Polski w triathlonie!
Paulina Klimas Mistrzynią Polski w triathlonie - 03.07.2021 · fot. Archiwum prywatne / Paulina Klimas Triathlon

Walka o złoto pomiędzy Pauliną, a Roksaną Słupek trwała niemal do ostatnich metrów. Przed startem faworytką wydawała się być właśnie Roksana, która podczas Pucharu Europy w Portugalii zajęła wysokie dziesiąte miejsce i broniła mistrzostwa Polski z ubiegłego roku. Drugą kandydatką do złota była Paulina Klimas, która w Olsztynie w Pucharze Europy była na siódmym miejscu i notowała bardzo dobre starty w kraju.

W rowerowej części rywalizacji walka o medal rozegrała się pomiędzy Roksaną Słupek, Pauliną i Magdą Sudak. Najlepsze były Słupek i Klimas!

W części biegowej Roksana i Paulina szły równo. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach i ostatecznie z tej rywalizacji zwycięsko wyszła Paulina!