• 9 czerwca 2017
  • 14 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5297

[FOTO] VII Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika w Goczałkowicach

W niedzielę, 11 czerwca krytą pływalnię "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju opanowali pływacy z okolic całej Polski, niespełna 300 uczestników rywalizowało w "VII Memoriale Pływackim Im. Krzysztofa Kanika", którego organizatorami jak co roku byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Pływania Butterfly.

VII Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika w Goczałkowicach - 11.06.2017 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

Zawody odbywały się w ramach obchodów 25-lecia Gminy Goczałkowice-Zdrój, a ceremonii otwarcia, jak i wręczenia pierwszej tury medali dokonała wójt gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha. Rozdano 54 komplety medali, statuetki oraz nagrody pieniężne dla najlepszych. Najważniejszym wydarzeniem jak co roku był bieg memoriałowy, w którym udział wzięło sześciu zawodników oraz zawodniczek z najlepszymi czasami, a na trzech pierwszych czekały bony pieniężne. Zawodników zapowiadał Piotr Dąbkowski, który co roku świetnie wciela się w rolę memoriałowego komentatora.

W finale na dystansie 100 m stylem dowolnym wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka UKS Aquatica Pawłowice: v-ce mistrzyni Polski na 100m stylem zmiennym, multi medalistka mistrzostw śląska, finalistka mistrzostw Polski Famulok Zuzanna, z czasem 1:00.81 Drugie miejsce z czasem 1:02.24 zajęła finalistka zawodów ogólnokrajowych 100m i 200m stylem dowolnym, finalistka mitingów międzynarodowych, na co dzień zawodniczka Klubu Olimpijczyka Mysłowice Horwacik Joanna z czasem 1:02.74, która musiała podzielić się miejscem na podium z wychowanką UKS Viktoria Kozy Mają Malarz, mistrzynią śląska na 100m stylem zmiennym.

Wśród panów pierwsze miejsce ze wspaniałym czasem 52.81 zajął zawodnik AGH Kraków Lechowicz Filip medalista mistrzostw Polski juniorów w stylu dowolnym, finalista mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w stylu zmiennym. Na drugiej pozycji z czasem 52.97 uplasował się Szczepaniak Paweł, finalista mistrzostw polski seniorów w stylu klasycznym, medalista mistrzostw polski w sztafecie, rekordzista okręgu małopolskiego stylu klasycznym na co dzień zawodnik Galicji Kraków. Jako trzeci z czasem 53.27 dopłynął Kamil Ogorzałek Klub Pływacki Wodnik, mistrz śląska 50m w stylu dowolnym, medalista mistrzostw Polski w stylu motylkowym.

W sztafecie 4x50 stylem dowolnym zwyciężyli pływacy UKS Wodnik 29 Katowice 1 z czasem 1:42.02, goczałkowicki klub UMKS w składzie Skabrat Jakub, Ogierman Jakub, Englisz Kacper, Kapera Jakub cieszył się z drugiej lokaty, a na trzeciej uplasował się Klub Olimpijczyka z Mysłowic. Wśród kobiet zwyciężyły zawodniczki UKS Wodnik 29 Katowice 3 z czasem 1:59.03.